Etykiety

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Morskie inspiracje

Jakiś czas temu koleżanka z pracy podarowała mi dwie pocztówki z morskimi widokami (dziękuję Jadziu), które tak mi się spodobały, że powiesiłam je sobie nad biurkiem. Teraz zerkam sobie na nie podczas moich dłubanek  i jedna z nich zainspirowała mnie do powstania tych kilku drobiazgów.
 Agat którego użyłam do powstania tego naszyjnika bardzo mi się spodobał - uznałam, że nie wymaga on jakiejś wymyślnej oprawy wystarczy gruby, brązowy rzemień. Naszyjnik powstał dla mojej mamy ale mam nadzieję, że mi go czasami pożyczy :) ten komplecik zrobiłam z białego koralano i  teraz coś na co dawno "polowałam" - muszla pięknie wybarwiona i duża. do zrobienia ostatnich kolczyków użyłam jaspis green impression
Oczywiście druga pocztówka również będzie wykorzystana, musi tylko poczekać na coś ciekawego do pokazania. Na dzisiaj tyle . Pa.

niedziela, 26 czerwca 2011

Kursik kwiatowy III - różyczka 2

Zainspirowana tym co robi  Kuba  (jest niesamowicie zdolny, a ma "aż" 9 lat ) i wykorzystując jego kursik na stokrotki postanowiłam zamieścić też swój kursik na malutkie różyczki, które chciałam wykorzystać do zrobienia kartki ślubnej (zdjęcie będzie na końcu). U Kuby również znajdziecie kursik na różyczki, co do zasady jest on bardzo podobny do mojego z tym, że ja robię kwiatki malutkie i wykorzystuję do wycinania nożyczki z ozdobnym ostrzem.
do wykonania różyczki potrzebne będą:  klej, nożyczki z ozdobnym ostrzem, papierek (u mnie o wymiarach ok. 3x3cm, narzędzie do zawijania np. wykałaczka , patyczek czy po prostu sprawne palce.

 zaczynamy wycinanie w kółko


 teraz wycinamy spiralkęa teraz zwijamy


 końcówkę spiralki(wewnętrzną) smarujemy klejem i chwilkę dociskamy

 a oto efekt końcowy
 Inne wykorzystanie kwiatków własnej roboty (stokrotka z kursu Kuby, czerwone różyczki zrobione tą samą metodą co te powyżej z tym, że są większe i tu użyłam nożyczek z innym wzorem).

 a to obiecana kartka
sobota, 25 czerwca 2011

Czereśniowe Candy

Siedzę sobie właśnie przed komputerem  zajadam czereśnie,  przeglądam wasze blogi i tak mi przyszło do głowy, że bardzo chętnie biorę udział w organizowanych Candy (co widać na moim pasku bocznym -  nawet raz wygrałam). Wprawdzie nie ma ku temu szczególnej okazji  (chociaż jak by się tak bardzo uprzeć to 3 lipca minie drugi miesiąc istnienia bloga, 6 lipca mam urodziny, ale to raczej nie jest JUŻ powód do świętowania, a niedawno liczba wyświetleń na blogu przekroczyła 1.000) ale czuję, że nadszedł już czas na rewanż. Dlatego ogłaszam moje pierwsze Candy !!!
Do przygarnięcia są kolczyki zrobione z kryształków swarovskiego i srebra.

a oto zasady:
1. zabawa przeznaczona jest dla posiadaczy bloga (cały czas wędruje po waszych blogach i stale mi      mało)
2. zostaw proszę komentarz pod postem
3. poniższe zdjęcie z linkiem do tego posta wstaw proszę w pasku bocznym
4. jeżeli jesteś lub zostaniesz moim obserwatorem zwiększasz swoje szanse
5. zapisy do 23 lipca, ogłoszenie wyników następnego dnia
na zachętę dodam, ze pewnie kolczyki nie będą takie samotne - coś do nich dołączy, ale jeszcze nie wiem co to będzie (może bransoletka, drugie kolczyki czy naszyjnik ...) Jak powstaną to zamieszczę zdjęcie.
Mam nadzieję, że ktoś chętny się znajdzie. Zapraszam i życzę dobrej zabawy. 
Jeszcze kilka fotek na zachętę .środa, 22 czerwca 2011

Candy w Lemonade

W Lemonade zapowiadają kolekcje nowych papierków i z tej okazji organizują Candy. Zgłoszenia do 30 czerwca 2011r. losowanie 2 lipca. Szczegóły tutaj.

niedziela, 19 czerwca 2011

Imieninowo, Urodzinowo, Jubileuszowo

Ponieważ obiecałam pewnej obserwatorce tego bloga, że zamieszczę coś nowego - muszę się wywiązać.

Kartka z okazji 80-tych urodzin.

Kartka typu Vintage


Poniższa kartka w założeniu miała być męska (zawsze mam z tym problem), czy mi się udało?
 A to efekt wieczoru spędzonego przed telewizorem (trzeba przecież zająć czymś ręce).
Na dzisiaj tytle. Pa.