Etykiety

niedziela, 30 października 2011

Zapraszam na jesienny spacer po parku.

Jak już kiedyś wspomniałam mieszkam bardzo blisko parku i jak tylko pogoda sprzyja korzystam z tego dobrodziejstwa. Dzisiaj dzień był wyjątkowo ładny ciepły i słoneczny, dlatego wybrałam się na spacer z psem i Was oczywiście też zapraszam.


 Ostatnie zdjęcie dedykuję Jadzi bo obiecałam, że na następnym zdjęciu będę się uśmiechała.
 Prawda, że piękny jest mój park, po takim spacerku trzeba napić się ciepłej herbatki i wciągnąć kawałek ciasta. Pa.

sobota, 29 października 2011

Powstały sobie karteczki trzy

Ponieważ okazji nigdy nie brakuje w przerwie pomiędzy robieniem karteczek świątecznych powstały sobie takie oto trzy karteczki :)Zmykam, może jeszcze coś dzisiaj dłubnę. Pa.

wtorek, 25 października 2011

Mały kursik przedświąteczny

Powoli trzeba się zbierać do robienia kartek świątecznych (a w szufladach pustki ) dlatego trzeba się jakoś ratować zanim nie uzupełnię zapasów.
Ponieważ święta Bożego Narodzenia kojarzą mi się z błyskiem i świecidełkami wymyśliłam sobie że przydały by się jakieś  elementy pokryte brokatem.
Wprawdzie w sprzedaży są różnego rodzaju kleje z brokatem ( mam ich sporo i na pewno wykorzystam do zdobienia drobniejszych elementów ), ale to mi było mało błyszczące.
Dlatego powstał taki oto projekt:

Do wykonania brokatowych elementów potrzebne będą:
  • dziurkacze ozdobne
  • klej w płynie 
  • szczypce
  • gładka podkładka (najlepiej plastikowa lub szklana)
  • sypki brokat 
  • lakier do włosów
  • kawałek brystolu 
zaczynamy od wycięcia elementów do zdobienia

 
następnie na plastikową gładką płytkę  nanosimy trochę płynnego kleju i lekko go rozprowadzamy
 teraz za pomocą szczypiec należy wycięty element zamoczyć delikatnie w kleju ( w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć można to zrobić całą powierzchnią, samymi brzegami lub tylko fragmentem )
należy to robić dość ostrożnie aby nie przesadzić z klejem - mokry element zanurzamy lub posypujemy brokatem, a następnie delikatnie strzepujemy jego nadmiar
i pierwszy element mamy prawie gotowy

pozostało tylko odczekać aby klej dobrze wysechł ( najlepiej zostawić na noc)
ostatnią rzeczą do zrobienia jest spryskanie wszystkich elementów lakierem do włosów co zabezpieczy brokat przed obsypywaniem się.
Tutaj wklejam  dwa przykłady jak wykorzystałam tak powstałe ozdoby


Jeśli komuś spodobał się ten pomysł to życzę dobrej zabawy.A ... zapomniała bym jeśli chcecie ozdobić tylko jakiś malutki element lub aby zdobienie było troszkę wypukłe to najlepiej użyć kleju z precyzyjna końcówką ( ja wypróbowałam "magic" i jest ok.)
Myślę, że nie zapomniałam o niczym. Pa.