Etykiety

niedziela, 28 października 2012

W międzyczasie :)

Dziś pokażę co się u mnie działo pomiędzy robieniem kartek na kolejne wyzwania. Najświeższą rzeczą jaką zrobiłam jest "odnowienie" ramki na zdjęcia. Ramka została "postarzona" metodą bez użycia profesjonalnych farb i środków tzn. metodą na pomysłowego Dobromira czyli zwykłym biurowym korektorem w płynie, a następnie trochę przeszlifowana papierowym pilniczkiem do paznokci:),. Oczywiście jak to zwykle u mnie zdobienia przytłoczyły główną bohaterkę - Megi .
Inną rzeczą, którą zrobiłam ostatnio jest stroik na Wszystkich Świętych w trochę może nietypowych kolorach.

Dawno też nie pokazywałam niczego z biżuterii, ale mam nadzieję nadrobić zaległości ponieważ dzisiaj złożyłam dwa zamówienia na materiały i oczekuję z niecierpliwością na ich dostawę.
Znalazłam jakieś marne resztki i ukręciłam z nich to :
- korale z drewna i ceramiki
 - kolczyki z kamieni chryzokoli

Mam też przygotowane kilka kursów na nowe kwiatki, które czekają na obróbkę zdjęć i będę je sukcesywnie zamieszczać.
I to tyle u mnie nowego, a co u Was słychać ?
Pozdrawiam ciepło :)

czwartek, 25 października 2012

WYZWANIE - Perłowa Praca e Silesian Craft

Nowy dzień - nowe wyzwanie :)
Tym razem jest to zabawa w Silesian Craft na perłowa pracę. Jedynym warunkiem przy tworzeniu jest użycie perełek, perłowych dodatków lub perełek w płynie i to w dużych ilościach :)
Ja w swojej pracy oprócz perełek w płynie, perełek samoprzylepnych i perełek-koralików użyłam też czarnych dodatków w postaci koronki i wykonanego przeze mnie kwiatka (zawsze chciałam stworzyć kartkę z czarnymi elementami, ale bałam się, że wyjdzie ponura - chyba niepotrzebnie) :)Miłego wieczoru :)

wtorek, 23 października 2012

Kolejna odsłona wyzwania"Scrap Dieta"

Na blogu Smile and Scrap ogłoszono dziś kolejna odsłonę wyzwania "Scrap Dieta" . Tym razem w pracy nie wolno użyć napisów, cyfr ani literek. Moja odpowiedź na to wyzwanie jest taka :)Myślę, że "Dama w fioletach" spełnia wymogi tego zadania :)

 


poniedziałek, 22 października 2012

Wyzwanie kolorystyczne #7 - w Mgicznej Kartce

Ale mnie wciągnęła ta zabawa - idę jak burza jedno wyzwanie za drugim :)
Dzisiaj Wyzwanie kolorystyczne # 7 w Magicznej Kartce. Dopuszczona paleta kolorów to:  jasny brąz, błękit, zielony i szary.
Ja dla "utrudnienia" wymyśliłam sobie, że będzie to kartka świąteczna  w takich trochę nietypowych kolorach :)
Spokojnej nocy :)

niedziela, 21 października 2012

Wyzwanie # 6 - Jesienne barwy

Wyzwań ciąg dalszy :)
Tym razem zabawa na blogu sklepu Artimeno - Wyzwanie # 6 - Jesienne barwy
Kolorystyka tego wyzwania muszę przyznać wcale nie była dla mnie łatwa.
Miałam pewne obawy jak wypadnie połączenie żywych soczystych barw z pastelowym rozwodnionym błękitem. Czy mi się to udało ?Pozdrawiam :)

sobota, 20 października 2012

Projekt Wagi Ciężkiej - Wyzwanie kwiatkowe - Caro

Wczoraj w nocy przeglądałam co nowego i znalazłam wyzwanie w Projekcie Wagi Ciężkiej.
Wyzwanie kwiatkowe - zaproponowane przez Caro.
Ponieważ jak już niejednokrotnie pisałam bardzo lubię robić sama kwiaty do kartek nie mogłam się oprzeć pokusie wzięcia udziału w zabawie. Czas gonił bo wyzwanie jest do dzisiaj, to kartka powstała w nocy i czekałam tylko na światło słoneczne żeby zrobić zdjęcia i oto jest :)


jeśli kwiatki się podobają to jak powstały można zobaczyć TU.
Miłego dnia :)

środa, 17 października 2012

niedziela, 14 października 2012

"Scrap Dieta" - wyzwanie na blogu Smile and Scrap

Zauważyłam, że najlepszą motywacją do działania jest udział w wyzwaniach, więc dzisiaj zapisuję się na kolejne. Tym razem jest to wyzwanie na blogu Smile and Scrap pod nazwą "Scrap Dieta"
Zadaniem było stworzyć pracę bez dodatku bieli - niby prosta rzecz, ale trudno się powstrzymać - biel chociaż jako mały akcent rozświetla i ożywia. Jednak zasady są twarde nie można i już :)
Po zrobieniu zdjęć zauważyłam, że jedna ze wstążeczek z kokardki wygląda białawo, ale zapewniam, że jest ecrue.
Zachęcam spróbujcie też :)

sobota, 13 października 2012

Kartka z motywem drzewa - wyzwanie w Magicznej Kartce

Na październikowe wyzwanie w Magicznej Kartce, której tematem przewodnim miał być motyw drzewa przygotowałam taką oto pracę :)Kartka wyszła jesienna, ale mam nadzieję, że sprawi trochę radości jesiennemu solenizantowi :)

„Rękodzieła dla Marcinka”

Na kilku blogach i na facebooku  ukazały się ostatnio apele z prośbą o pomoc i udział w akacji ratowania małego chłopca. Ja już się przyłączyłam do czego Was też serdecznie namawiam.
Poniżej znajdziecie więcej szczegółów tej akcji 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Rękodzieła dla Marcinka”. Marcinek Sporek to 2-letni chłopczyk, który choruje na nowotwór złośliwy neuroblastomę. Jedyną szansą na powrót Marcinka do pełnego zdrowia jest leczenie w klinice w Greifswaldzie (Niemcy), koszt którego lekarze wyceniają na 120 tys. euro!!!!!!!!!!!!!! Więcej informacji na blogu Marcinka www.MARCIN-SPOREK.blogspot.com oraz na facebooku:  http://www.facebook.com/events/363662993713748/
Ruszyła akcja „Rękodzieła dla Marcinka”. W jej trakcie będzie można zakupić rękodzieła różnych twórców przekazane jako dar dla Marcina a także dzieła przekazane kilka miesięcy temu Kubie Chojneckiemu, który przekazał nam, pozostałą po swojej podobnej akcji, część rękodzieł. „Ponieważ twórcy przekazali swoje dzieła na określony cel realizujemy dalej ich zamierzenia. Chcieliśmy jeszcze raz podziękować rękodzielnikom za pomoc i jednocześnie zwracamy się z prośbą do innych aby wsparli naszą akcję” Mówi tata Kuby.
Osoby, które są zainteresowane czy to przekazaniem rękodzieł czy ich zakupem, proszone są o dołączenie do wydarzenia na Facebooku "Rękodzieła dla Marcinka".Przy tym wydarzeniu zbierzemy społeczność, która w bardzo przyjemnej formie będzie mogła pomagać Marcinkowi. Proszę wszystkich o nagłośnienie tej akcji.
Wszystkie rękodzieła będą wystawiane na naszym prywatnym koncie Allegro ale przelewy będą realizowane na subkonto Marcinka w Stowarzyszeniu Limanowska Akcja Charytatywna.
Akcje obsługują dla nas Sylwia Pająk Owca, Edyta Możdżeń oraz Leszek Chojnecki, którym bardzo dziękujemy za pomysł i organizację całego przedsięwzięcia. Rękodzielnicy proszeni są o kontakt z Sylwią Pająk vel Owca sylwiapajakowca@gmail.com 
Tu można zobaczyć i śledzić aktualne aukcje.
Pomóżmy małemu wspólnie :)

niedziela, 7 października 2012

Wyzwanie z Kokardą w Silesian Craft

Wyzwanie w Silesian Craft bardzo fajne, bo prawie bez ograniczeń - ma powstać dowolna praca, jedyny warunek to użycie kokardki.
Warunek spełniony - kokardka jest, a przy robieniu tej kartki dobrze się bawiłam co jest najważniejsze :)