Etykiety

piątek, 23 listopada 2012

Scrap dieta # 4

Dalszy ciąg wyzwania na blogu http://smile-and-scrap.blogspot.ch/    polegającego na wykonaniu pracy bez użycia tuszy, farb, markerów i  pisaków. Można użyć ołówków i wydruków.


Miłego weekendu życzę :)


czwartek, 22 listopada 2012

Wyzwanie-Gwiazda w Silesian Craft

Trochę ostatnio byłam zajęta wiec się nie odzywałam, ale czas wrócić do pracy :)
Zaczynam od dobrych wiadomości - kilka dni temu dostałam wyróżnienie w wyzwaniu  Kolorystycznym # 7 w Magicznej Kartce
i zostałam szczęśliwcem w losowaniu Candy na blogu 123scrapujTy
Fajnie :)
Pochwaliłam się, a teraz do rzeczy czyli do kolejnego wyzwania w Silesian Craft gdzie w roli głównej ma wystąpić GWIAZDA.
U mnie wygląda to tak:

Przy okazji mam do was pytanie - podczas wklejania zdjęć pojawił mi się taki komunikat
'' Ups! Nie masz już miejsca. Wykorzystujesz 100% miejsca na zdjęcia – 1 GB. Kup więcej miejsca

Zdjęcia są przechowywane na Twoim koncie usługi Picasa Web Albums i zajmują miejsce w Twojej darmowej przestrzeni dyskowej na zdjęcia o wielkości 1 GB. Dokupiona przestrzeń jest współużytkowana przez różne usługi Google i jest doliczana do darmowej przestrzeni. Więcej informacji ''
 Tymczasowo poradziłam sobie logując się do http://picasaweb.google.com/i usuwając trochę starych zdjęć ale jest to jakieś doraźne działanie i nie wiem co robić dalej. Może ktoś z Was miał taki problem i wie jak sobie poradzić ?
Będę wdzięczna  za pomoc :)

sobota, 17 listopada 2012

Zimowy kwiatek - kurs

Czekałam do ostatniej chwili bo miałam nadzieję, że się jednak rozpogodzi i będę mogła zrobić zdjęcia. Niestety pogoda miała inne plany i od tygodnia w Gorzowie rozpościerają się mgły. Ponieważ obiecałam, że kurs będzie w tym tygodniu więc trudno się mówi i robi się zdjęcia jak się da :)
Mam nadzieję, że będą wystarczająco czytelne jeśli nie to pytajcie.
Do zrobienia zimowego kwiatka potrzebne nam będą:
- papier ( użyłam kartki z bloku technicznego)
- dziurkacz listek ( użyłam 2,5cm) 
- klej
- dłutko kulkowe lub inny przedmiot do tłoczenia
- kawałek tekturki na podstawę kwiatka ( użyłam kółka)
- pryskacz z wodą
ja użyłam też siatki żyłkowej do gniecenia płatków (dzięki temu można to załatwić hurtowo :)), brokatu do zdobienia
zaczynamy od zagięcia listwy na papierze
teraz wsuwamy dziurkacz na zagięcie i ustawiamy go w taki sposób, aby wycięty motyw był połączony w miejscu zagięcia listwy ( strasznie trudno opisać o co mi chodzi - patrzcie więc na zdjęcia poniżej )


gdy mamy wyciętych 9 szt zaczynamy kolejny etap polegający na zwilżeniu i pognieceniu wszystkich wycinaneknie napisałam, że ja zagniatam przez skręcenie żyłkowej siateczki najpierw w jedną, a później w drugą stronę
wycięte elementy delikatnie rozprostowujemy i gdy odrobinę przeschną tłoczymy je aby nadać im odpowiednią fakturę, a następnie przyklejam je do wyciętej podstawy ( mnie wyszły trzy warstwy - każda po trzy płatki)po sklejeniu trzeba kwiatek trochę uformować przez rozchylenie lub zagięcie niektórych płatków (dlatego robię to gdy kwiatek jest jeszcze lekko wilgotny, daje się wtedy łatwo kształtować, a gdy wyschnie robi się sztywny i ładnie zachowuje nadany mu kształt)
teraz możemy nasz zimowy kwiatek dowolnie ozdobić - w tym wypadku użyłam różowego brokatu
Na kwiatka naniosłam niewielkie ilości kleju i posypałam go brokatem, a jego nadmiar delikatnie strząsnęłam. Użyłam tu niezawodnego kleju Magic, który po wyschnięciu jest bezbarwny, a jego dodatkową zaletą jest to że wysychając zachowuje on swoją fakturę. Można też wykorzystać klej z brokatem, ale po wyschnięciu jest on płaski ( mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :)).

i gotowe :), a tak można go wykorzystać (kwiatek na kartce poniżej został posypany białym brokatem)Jeśli nie macie w swoich zbiorach takiego dziurkacza jak powyżej to nic straconego - spróbójcie z innym listkiem np. takim
a powstanie coś takiego

tego kwiatka ozdobiłam używając lakieru do włosów i nieużywanego cienia do powiek w pięknym kobaltowym kolorze ( na zdjęciach niestety tego nie widać)Jak widać powyżej kwiatek będzie jeszcze wymagał powtórnego "smarowania" kolorkiem, ale tak bardzo się spieszyłam żeby zrobić zdjęcia, że powstała taka niedoróbka, a i tak ostanie zdjęcia musiałam robić z użyciem lamy
Mam nadzieję, że kursik się przyda i będziecie się dobrze bawić :)

czwartek, 15 listopada 2012

Do świąt coraz blizej !

Do świąt blisko, coraz bliżej dlatego u mnie teraz ...

i jeszcze


oraz


 o obiecanym kursiku pamiętam, ale potrzebuję trochę światła dziennego żeby zrobić przyzwoite zdjęcia :)