Etykiety

niedziela, 24 lutego 2013

Wyzwanie #10 - tulipanowe w Artimeno i tulipanowy kursik

Błądząc po blogach znalazłam wyzwanie tulipanowe na blogu sklepowym Artimeno. Wyzwanie bardzo fajne bo kojarzące się z wiosną, ale wcale niełatwe bo skąd tu wziąć tulipany ? Po przeglądnięciu wszystkich moich przydasi żadnych nie znalazłam więc musiałam je zrobić sama :)
Pokarzę najpierw karteczkę jaka powstała z ich udziałem, a później krok po kroku jak powstały.


Aby powstały takie tulipany potrzebne będą:
Dziurkacze takie jak na zdjęciu,papier w wybranych kolorach (ja wykorzystuję resztki po wykrojnikach), dłutko i mata do wytłaczania, klej, nożyczki, trochę wody.
Wycinamy listki, które zostaną płatkami ( na jednego tulipana w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt potrzebne jest od 3 do 5 listków), gwiazdki które będą udawały słupki tulipanów i wąskie paseczki na łodyżki 
teraz każdy z listków trzeba trochę uwypuklić, a następnie skleić je brzegami jak na zdjęciach poniżej


teraz smarujemy brzeg klejem i dla ułatwienia sobie pracy owijamy naszego kwiatka wokół dłutka aby nadać mu odpowiedni kształt

mamy gotowa podstawę
pasek zielonego papieru przeznaczony na łodyżkę traktujemy wodą i skręcamy go, a następnie wklejamy do środka kwiatka


aby zrobić słupki dłutkiem kulkowym wytłaczamy gwiazdkę, którą odpowiednio wycinamy, zwijamy, smarujemy klejem i umieszczamy w kwiatku i to już koniec.

Miłej zabawy :)

niedziela, 17 lutego 2013

Wyzwanie nr 4 w Szufladzie

Znalazłam wyzwanie w Szufladzie z paletą bar - róż, brąz i zieleń. Z myślą o tym wyzwaniu zrobiłam taką karteczkę z okazji u nas już troszkę zapomnianego święta (karteczka poleci do Moskwy, a tam świętuje się na całego :)


Pozdrawiam Kaśka

sobota, 16 lutego 2013

Dla Dominika

Wykorzystując moje ostatnie "odkrycie " tj element zrobiony z masy premol powstała karteczka z okazji chrztu.Dzisiaj już pewnie nic nie zrobię bo mam dzień pełen wrażeń więc do zobaczenia jutro :), pa

sobota, 9 lutego 2013

Melancholia

Kilka dni temu kiedy pogoda za oknem odpowiadała słowom piosenki Jana Kaczmarskiego "Chmurno, durno, nieprzyjemnie ..." powstała taka karteczka :)


Dzisiaj na szczęście  słonko pięknie się spisuje i chce się żyć i coś robić więc do roboty ... :)
Miłego dnia !
Zapomniała napisać, że do karteczki tej użyłam "mojego" nowego odkrycia to jest masy plastycznej z której robię różne ozdóbki do kartek, a następnie wypalam je w piekarniki i troszkę podbarwiam.
Tutaj to odcisk maleńkiej różyczki przy napisie.

środa, 6 lutego 2013

Z okazji narodzin

Dzisiaj chciałam pokazać trzy karteczki z okazji narodzin dzieci. Pierwsza z nich powstała już jakiś czas temu :)

pozdrawiam Kaśka


niedziela, 3 lutego 2013

Na niebiesko

Zrobiłam ostatnio trzy kartki i kiedy je odłożyłam i spojrzałam na nie okazało się, że dominuje w nich kolor niebieski :)