Etykiety

wtorek, 27 sierpnia 2013

Prawie bliźniaczki

Zrobiłam ostatnio do pracy dwie kartki dla koleżanek obchodzących urodziny. Poniewaz nie robię nigdy dwóch takich samych wzorów, a kartki miały być podobne zastosowałam w nich wiec powtarzające się elementy i wyszły "prawie bliźniaczki":)

sobota, 24 sierpnia 2013

Wyzwanie w Szufladzie - sznurek

Na blogu Otwórz szufladę znalazłam wyzwanie którego tematem jest sznurek, dlatego na urodziny dla zapalonego wędkarza powstała karteczka z użyciem zielonego sznurka jubilerskiego :)Dzięki uprzejmości  Novinki w pracy mogłam wykorzystać digi stempelek.
Miłego popołudnia :)

Na słodko - nowe wyzwanie scrapowy recykling

Na blogu Scrapowy Pas Startowy jest nowe wyzwanie na scrapowy recykling na słodko. Ponieważ lubię słodycze więc nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności i powstało takie oto pudełeczko na drobny prezent z opakowania po jakimś kosmetyku :)niedziela, 18 sierpnia 2013

Wyzwanie w kolorze niebieskim :)

Na blogu Scrapowy pas startowy  znalazłam wyzwanie w kolorze niebieskim, a ponieważ miałam zrobić kartkę z okazji chrztu chłopca to połączyłam przyjemne z pożytecznym i powstała taka oto praca :)
Miłego wieczoru :)

niedziela, 11 sierpnia 2013

"Słoneczne wyzwanie" - Na Strychu

Dawno nie brałam udziału w wyzwaniach, ale to organizowane "Na Strychu" jakoś przyciągnęło moją uwagę i powstała taka słoneczno-letnia karteczka :)
 Zachęcam do zabawy bo lato zaraz się skończy ...

niedziela, 4 sierpnia 2013

Obiecany kursik na przydasie

Jak obiecałam w poprzednim poście zamieszczam kursik na przydasie do kartek. Chociaż muszę przyznać, że wszystko szło jak po grudzie ( pewnie przez ten upał), nawet zdjęcia wyszły mało wyraźne. Mam nadzieję, że są na tyle czytelne iż da się z nich skorzystać:)
 pokarze tu jak powstawały niektóre z nich, ale zasada jest taka sama dla wszystkich.
potrzebne rzeczy to: nożyczki, klej introligatorski ( po wyschnięciu jest bezbarwny i tworzy szklistą powierzchnię), pozostałe składniki do wyboru (grafiki, papiery ozdobne, łańcuszki, koronki ...) zaczynamy :)
Wybrałam zegarek z papieru " graphic 45", wycięłam go, a następnie posmarował klejem odwrotną stronę i przykleiłam na sztywnym kartoniku.

teraz klejem robię obwódkę wokół obrazka i przyklejam odmierzony kawałek łańcuszkaużywając kleju introligatorskiego (może to być też "Magic"lub medium glossy) wypełniam powierzchnie powstałego medalionu

po wyschnięciu wycinamy i mamy gotowy medalion :)

te samą metodę zastosowałam do zrobienia kolejnej ozdobytaka samą metoda powstały ozdoby z muchą i ptaszkiem, tylko do wypełnienia tej ostatniej użyłam medium "Crackle accents".
Kolejna ozdoba powstała bardzo podobnie, różnica polega tylko na tym, że użyłam gotowego kółeczka jako ramki

tak samo postała róża w "kopniętej" ramce :)


używając ozdobnej blaszki i kawałka koronki zrobiłam też taką ozdobę podklejając dwie warstwy koronki w taki sposób aby wystała tylko jej brzeg
ten wisior powstał z wykorzystaniem zawieszki biżuteryjnej w formie zegarka

po wycięciu obrazka lekko tuszuję mu brzegi
teraz wklejam obrazek w medalion ostrożnie dociskając jego brzegi


do wypełnienia użyłam medium "Crackle accents"
efekt po wyschnięciu jest taki


Jak więc widzicie do takich ozdóbek można wykorzystać różniaste drobiazgi, które walają się po naszych szufladach i tylko czekają na pomysł jak je wykorzystać :)
Na koniec pokarzę Wam nowego kwiatka na którego zamierzam zrobić następny kursik.
Dobrej zabawy :)