Etykiety

czwartek, 25 czerwca 2015

Czas na emeryturę

Dzisiaj w pracy żegnaliśmy dwie kolejne panie odchodzące na emeryturę i z tej okazji powstały karteczki. Teraz pokazuję jedną, a kolejną w następnym wpisie.

środa, 10 czerwca 2015

Dla Emerytki z ikrą :)

Muszę przyznać, że nad tą pracą musiałam się namęczyć. Kartka miała być czerwona, miały być na niej czerwone szpili i biżuteria. No... nie było łatwo wymyślić coś spójnego i ciekawego z taką ilością czerwieni więc przełamałam ją szarością i wyszła wielka smuta :)  Nie poddałam się jednak i  walczyłam dalej, trochę błyskotek, kilka kwitków i piękne zawijaski z Anemone sprawiły , że efekt końcowy jest do przyjęcia (mam nadzieję ;)sobota, 6 czerwca 2015

Małe kwiatuszki - kursik

Dawno już nie robiłam kwiatków, a brakuje mi takich malutkich którymi można uzupełnić i wzbogacić kompozycję. Trzeba było się zabrać do roboty, a przy tej okazji powstał ten kursik :)

 Potrzebne nam będą przedmioty ze zdjęć poniżej + woda w rozpylaczu


Dziurkaczem wycinamy kwiatki (po 3szt na jeden), następnie składamy je razem (niezbyt dokładnie wtedy efekt końcowy będzie bardziej ciekawy. Na środku robimy mały otwór dziurkaczem (ja zrobiłam go przy pomocy dziurkacza obrotowego, a dłutkiem kulkowym o małej średnicy wypchnęłam nacięte otworki)  ale można też użyć szpikulca.
teraz przez przygotowane otworki z łatwością przejdzie pręcik z perełkami

pora pokolorować nasze kwiatki trzymając je za pręcik maziamy je tuszem według woli i upodobania :)

teraz pryskamy kwiatki wodą (bez przesady bo rozmokną) i formujemy je ugniatając. Kiedy jesteśmy zadowoleni z kształtu lekko wysuwamy pręcik i nakładamy klej. Dociskamy pręcik, kleimy go od spodu kwiatka i zostawiamy do wyschnięcia.
To wszystko - mamy nasze kwiatki :)