Etykiety

sobota, 6 stycznia 2018

Gałki meblowe - kursik

Jak już pisałam nie znalazłam w sprzedaży takich gałek jakie sobie wymyśliłam, wiec zrobiłam je sama. Kupiłam w markecie budowlanym drewniane gałki meblowe w cenie 2,49zł za sztukę i zabrałam się do pracy.
Użyłam następujących materiałów:
- drewniane  gałki meblowe - 4 sztuki,
- papier ścierny o gradacji 150,
- farba podkładowa - kolor grafit,
- farba akrylowa w kolorze białym,
- pędzel,
- tekturki w kształcie serca - 2 sztuki,
- koników na biegunach wyciętych z cienkiej sklejki - 2 sztuki,
- klej "Magic",
- medium "Mod Podge" - które pozostawia efekt szkliwa.
Najpierw gałki przetarłam papierem ściernym, ponieważ są one najczęściej pomalowane lakierem bezbarwnym (chodzi o to żeby je zmatowić).
następnie pomalowałam je farbą podkładową (pierwsza i druga warstwą po wyschnięciu), kiedy dobrze wyschły przetarłam je papierem ściernym - po całości, a w niektórych miejscach zrobiłam przetarcia tak by było widać drewno.


Teraz białą farbą akrylową ( prawie suchym pędzelkiem) zrobiłam mazaje. Pomalowałam też na biało elementy które mają być przyklejone na gałki.
Kiedy wszystko wyschło Przykleiłam elementy ozdobne do gałek ( tu drobne dwie uwagi: 1. jeśli chcecie ozdabiać gałki większymi elementami to wybierajcie gałki o płaskim wierzchu - moje gałki są lekko wypukłe i miałam problem z przyklejeniem elementów ze sklejki ponieważ są one sztywne - poradziłam sobie w ten sposób, że przełamał element w najcieńszym miejscu  - jak się przyjrzycie na gałce z konikiem jest ślad, 2. jeśli użyjecie wypukłych gałek to do przyklejenia lepiej sprawdzą się elementy z tektury ponieważ tektura daje się kształtować i można ja lekko wyginać - nie należy tylko przesadzić.)
Klej którego użyłam potrzebuje trochę czasu żeby dobrze związać, wiec jeśli macie inny szybko schnący to możecie go użyć.
Zostało już tylko zabezpieczyć gałki, ja użyłam tu medium z efektem szkliwa

ale można też użyć lakieru bezbarwnego, wosku lub jeszcze innego medium.
Gałki są gotowe.Miłej zabawy :)

1 komentarz:

  1. Ostatnio byłam zachwycona tymi galkami. Oczywiście nadal jestem, ale nie spodziewalam się, że to nie jest takie trudne.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń