Etykiety

środa, 19 grudnia 2012

Prezenty ostaniej szansy :) - mała podpowiedź i kursik

Czasami tak się zdarza, że w ostatniej chwili dowiadujecie się o dodatkowym gościu na święta, którego nie przewidzieliście w swoich planach prezentowych, a teraz macie mało czasu, pieniędzy i brak pomysłu czym go chociaż symbolicznie obdarować.
Ponieważ macie zdolne rączki - jeszcze nic straconego dacie radę coś wyczarować np. ozdobne świeczki.
Te świeczki poniżej ozdobiłam tą technika jako pierwsze i uważam, że udały się całkiem nieźle, więc jest to naprawdę prosta sprawa.
 mała instrukcja :)
Wystarczy wybrać zwykłe świeczki o dowolnym kształcie, serwetkę lub cieniutki papier (do decoupage) z ładnym wzorem, przygotować sobie nożyczki, łyżeczkę i dostęp do kuchenki gazowej lub innego źródła ciepła. Teraz wycinamy wzór z serwetki i rozdzielamy ją zostawiając tylko warstwę z wzorem, a następnie przykładamy wzór do świeczki i rozgrzaną w płomieniu łyżeczką raz przy razie przesuwamy ją po wzorze (łyżeczkę należ co chwilkę rozgrzewać). Pod wpływem ciepła roztapia się wierzchnia warstwa wosku i wzór z serwetki ładnie wtapia się w świeczkę.
Jak widać jest to bardzo proste, a daje fajny efekt.
Do takiej świeczki można przygotowac też odpowiednio ozdobiony świecznik
taki
lub taki
lub każdy inny jaki Wam przyjdzie do głowy
Można tez ozdobić świeczkę w inny sposób używając do tego różnych scarapowych przydasi :)
np. tak

W tym wypadku użyłam pieczątki z nutami i tuszu do stempli, sznurka, wycinanek z wykrojników i dziurkaczy, dzwoneczka i kilku maleńkich cyrkonii. Całość ozdób jest zamocowanych w ten sposób aby można je było przesuwać lub zdjąć w miarę spalania się świeczki.  Pamiętajcie tylko, że w przypadku stemplowania świeczki, tusz  musi dobrze wyschnąć zanim zaczniecie ją ozdabiać bo inaczej się rozmaże ( co mi się troszkę przytrafiło). 
Mam nadzieję, że ta mała podpowiedź komuś się przyda jesli nie teraz to może w przyszłosci
Pozdrawiam Kaśka :)

7 komentarzy:

 1. Wspaniałe pomysły, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też robiłam świeczki na tzw.łyżeczkę i wychodzą bardzo ładnie. W wolnej chwili możesz zerknąć na mój blog i zobaczyć moją świeczkę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł z tą łyżeczką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pomysły i piękne wykonanie. Na pewno kiedys wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń