Etykiety

piątek, 25 listopada 2011

Przykra wiadomość

Wchodząc dzisiaj na bloga i przeglądając co się wydarzyło nowego z przykrością przeczytałam, że został usunięty blog Kuby - 9 letniego, bardzo zdolnego chłopca, który pod opieką swojej mamy dokonywał wpisów i dzielił się z nami swoimi talentami, optymizmem i pasją.
Podobno przyczyną usunięcia tego bloga było naruszenie zasad regulaminu ( Kuba ma 9 lat, a bloga można prowadzić od 13 roku życia), jednak czy zasadnym jest zamykanie możliwości komunikowania się i prezentowania swoich osiągnięć tak zdolnemu młodemu człowiekowi tylko dlatego, że nie spełnia kryterium wiekowego, przecież pieczę nad jego obecnością na blogu miała jego mama.
Wydaje mi się, że we współczesnym świecie anachronizmem jest zapis ograniczający dostęp do prowadzenia bloga zdolnym ludziom, którzy mają cos do pokazania lub powiedziana światu, zwłaszcz gdy przekaz ten jest tak jak w przypadku Kuby tak pozytywny.
Mam nadzieję, że przykrość jaka spotkała tego miłego zdolnego chłopca nie zniechęci go do dalszej pracy i nie zrazi do świata dorosłych pełnego często bezsensownych ograniczeń.  
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale naprawdę poruszyła mnie ta sprawa.
Pozdrawiam -  Kaśka.

6 komentarzy:

 1. Niestety dziś wszystko musi być sformalizowane, zasady, przepisy i nie ma przeproś...

  OdpowiedzUsuń
 2. na szczęście nie tylko ciebie to zaniepokoilo. może nasze pisanie spowoduje zmianę bezdusznego regulaminu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety smutne jest to, ze usuwane sa te pozytywne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też zaglądałam na blog Kuby i pokazywałam starszej córce że taki 8 letni chłopak coś robi, ma hobby a dzis niestety większość dzieci i młodzieży nie zabardzo chcą coś tworzyć. Przykre że usunięto tak fantastycznego bloga Kubie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety nie miałam okazji zajrzeć na tego bloga:( szkoda tylko0 ,że usuwa się rzeczy wartościowe tylko dlatego że ktoś ma za mało lat... pokazywał coś złego, nieodpowiedniego??? Na pewno nie!

  OdpowiedzUsuń
 6. to przykre :( o tym blogu dowiaduję się dopiero od CIebie, wielka szkoda, że nie zobaczyłam pracy tych zdolnych łapek.... Oby (publicznie czy tez nie) dalej tworzył maleńkie dzieła.... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń